قالیشویی | کارخانه قالیشویی نوین | شستشوی فرش دستباف
7928
rtl,single,single-post,postid-7928,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.2,vc_responsive
 

وبلاگ

شستشوی فرش دستباف

شستشوی فرش دستباف

  |   شستشوی فرش دستباف   |   بدون دیدگاه

شستشوی فرش دستباف

در اولین مرحله از شستشوی فرش دستباف باید دقت کنیم که فرش دستباف رنگ نمی دهد. رعایت اصول و قواعد خاص شستشوی فرش دستباف سبب خواهد شد تا فرش دستبافت کیفیت اولیه خود را از دست ندهد و خصوصیات ظاهری و ساختمانی خود را حفظ کند.شستشوی فرش دستباف به طور معمول، یک بار بعد از پرداخت و بار دیگر پس از طی سالیانی چند صورت می گیرد.

در مرحله اول شستشوی فرش دستباف غبارگیری مد نظر است که به دو روش صورت می گیرد:

      • غبارگیری معمولی فرش دستباف: تکاندن فرش دستباف و یا غبارگیری با وارد کردن ضربات بر آن غبارگیری معمولی فرش دستباف شناخته می شود که باید دقت نمود که سبب از هم گسیختگی تار و پود فرش نگردد.
      • غبارگیری مکانیکی فرش دستباف: غبارگیری مکانیکی فرش دستباف در کارخانجات، بسته به کیفیت فرش صورت می گیرد. فرش هایی که دارای گرد و غبار هستند، قبل از شستشو حتما باید غبارگیری شوند، چرا که در شستشوی فرش دستباف گرد و غبار در ته گره باقی مانده خوب تمیز نمی شود و باعث پوسیدگی فرش دستباف می گردد.

امروزه به دلیل استفاده از جاروبرقی، گرد و غبار چندانی درون فرش باقی نمی ماند که نیاز به غبارگیری داشته باشد. فقط در شستشوی فرش دستباف باید توجه داشت که فرش رنگ پس ندهد. برای اینکه بفهمید فرش رنگ پس می دهد یا نه، یک دستمال سفیدرنگ را با آب نیمه گرم خیس کرده و به قسمت هایی از پرز فرش بکشید یا پرز فرش را درون دستمال برای چند ثانیه نگه دارید. اگر دستمال سفید رنگی شد، فرش رنگ پس می دهد.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه