قالیشویی | کارخانه قالیشویی نوین | لکه گیری فرش دستباف
7843
rtl,single,single-post,postid-7843,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.2,vc_responsive
 

وبلاگ

قالیشویی شرق تهران

لکه گیری فرش دستباف

  |   شستشوی فرش دستباف   |   بدون دیدگاه

لکه گیری فرش دستباف

لکه گیری فرش دستباف اغلب به دلیل ارزش بالای این فرش ها از اهمیت بالایی برخوردار است و باید دقت بالایی را در این زمینه به کار برد. شما برای نظافت و لکه گیری فرش دستباف با توجه به حساسیت بالا باید بتوانید به قالیشویی اعتماد کنید و این کار را به افراد زبده بسپارید. قبل از مرحله لکه گیری فرش دستباف از بین بردن گرد و غبار از روی فرش دستباف باید صورت گیرد. باید توجه نمود که از جاروبرقی برای از بین بردن غبار در مراحل لکه گیری فرش دستباف استفاده نکنیم. غبارگیری در مراحل لکه گیری فرش دستباف به این صورت انجام می شود که توسط یک برس فرش را شانه کرده و همزمان جاروبرقی را با فاصله در بالای برس قرار گیرد.

در مراحل بعدی لکه گیری فرش دستباف اولین مرحله تعیین نوع لکه است و سپس با توجه به نوع لکه روش لکه گیری فرش دستباف مشخص می شود. در مرحله بعدی لکه گیری فرش دستباف باید جنس فرش الیاف فرش دستباف است. در لکه گیری فرش دستباف نباید از مواد حلال استفاده کرد زیرا سبب پخش شدگی لکه می گردد. بایستی پنبه ای را به حلال آغشته کن و بر روی لکه تماس دهیم و این عمل را چندین بار تکرار کنیم.

مواد شوینده مورد استفاده در لکه گیری فرش دستباف باید خاصیت قلیایی کمی داشته باشد. اگر در مراحل لکه گیری فرش دستباف مجبور به استفاده از مواد شوینده معمولی شدیم بایستی مرحله آبکشی با دقت بسیار بالایی اجرا گردد. همچنین به منظور نرم شدن الیاف فرش دستباف می توان از نرم کننده های استاندارد استفاده کرد.

نکته دیگر در لکه گیری فرش دستباف پیشگیری از تداخل رنگ ها در فرش دستباف می باشد.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه